Eskişehir Teknik Üniversitesi (2024)

Eskişehir Teknik Üniversitesi 2024 - 2025 Fakülteleri, Bölümleri, Puanları, Ulaşım, Yemekhane ve Kütüphane imkanları hakkında kısa ve öz bilgiler.

Eskişehir Apartlar Yurtlar

Kısa ve Öz : Eskişehir Teknik Üniversitesi. IEEE Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolu Eskişehir Teknik Üniversitesi'ni anlatıyor.


Merhaba!

Biz IEEE Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolu. Dünyanın en büyük mühendislik organizasyonu IEEE’nin Eskişehir Teknik Üniversitesi’ndeki temsilcisiyiz. Sizi yormayacak ama Eskişehir Teknik Üniversitesi hakkında sorularınızı ufak ufak yanıtlamaya çalıştık.

Buyrun başlayalım.


1. Fakülteler, bölümler ve puanları merak ediyorsanız bu linke alalım sizleri.


2. Ulaşım! Nasıl gideceğiz bu kampüse ya?

Harita linkimiz sizi korkutmasın!

Üniversitemize ulaşımı otobüslerle sağlıyoruz.

Kırmızı 4(4K): Öğrencilerin sıkca vakit geçirdiği ve genellikle konakladığı Eskibağlar — Yenibağlar mahallelerinden ve şehirde yerli kişinin “çarşı” dediği konumlardan geçer. Sıkça geçer, kalabalık olur ama nereden binmen gerektiğini öğreneceksin sen de.

Mavi 4(4M) Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü ve Eskişehir Teknik Üniversitesi İki Eylül Kampüsü arasındaki ring hattıdır.

Kırmızı 63(63K) Odunpazarı merkez ilçesi ile iletişim kurmanızı sağlayacak otobüstür. Kırmızı 4 kadar sık geçmez ama 20 dakika beklenir herhalde?

Siyah 55 (55S) saatte bir geçen, bağlara hızlıca ulaşmanızı sağlayabilecek bir otobüsümüz. Çarşıya uğramadığından olsa gerek.

 

3. Konaklama? Herkes bağlarda kalıyormuş diyorlar ama…

 

Evet okulumuz öğrencileri genellikle bağlarda konaklamayı tercih etmekte. Bağlar birçok günlük ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz, restoran ve kafelerce zengin, bir de içerisinde Espark AVM’yi bulabileceğiniz bir konum.

Eskişehir’de 6 adet kız öğrenci, 6 adet erkek öğrenci olmak üzere toplamda 12 adet KYK yurdu bulunmakta. Bunun yanı sıra özel yurt anlayışından farklı olarak özel “apart”larda konaklayabiliyor öğrenciler. Bu apartlar “özel yurt” mantığıyla çalışır, sadece kaldığınız yer yurt odası değil apart odasıdır. Genellikle 1+1, 2+1, 1+0 şeklindedir. Eğer bir arkadaşınızla eve çıkma imkanınız varsa bunu da değerlendirmenizi öneririz. Bağlar civarındaki evler de 1+1, 1+2, 1+0 şeklinde tercih ediliyor.


4. Yemekhane? Kütüphane?

Anadolu Üniversitesinde bulunan yemekhane ve kütüphaneden yararlanıyoruz.

Şimdi sıkı durun.

Yemekhanemizin öğrencisine sunduğu öğün yemek fiyatı 1.25₺. İki Eylül Kampüsünde sabah kahvaltısını ve öğle yemeğini, Yunus Emre Kampüsünde ise akşam yemeği ile birlikte 3 öğün yemek yiyebilirsiniz. Bir ufak rezervasyon olayımız var ama ona da gelince alışırsınız.

Eskişehir yıllardır öğrencileri ile barışık, onların isteklerini karşılamaktan memnun bir şehirdir. Cebinizi yormadan karnınızı doyurur. Eğlenmek istediğinizde sizi eğlendirebilir, dinlenmek istediğinizde dinlendirebilir. Çok anlatmayalım, sürpriz olsun. Gelin görün diyelim.
5. İki Eylül Kampüs olanakları

Kampüsümüzde mediko sağlık kurumu bulunmakta. Ücretsiz olarak tıbbi yardım alabilirsiniz.

Engelli öğrenciler birimi özel gereksinimi olan öğrencilere hizmet vermekte.(ders ve sınav düzenlemeleri, araç gereç temini)

Spor salonumuz da var, yararlanabilirsiniz.


6. Eskişehir’de öğrenciler vakitlerini nasıl geçirir? Ne tür aktiviteler yapılabilir?

Tepebaşı’nda birçok kafe, restoran ve eğlence mekanı bulabilirsiniz. Buradan dışarı çıkacak olursanız Odunpazarı’nda bulunan tarihi evleri gezmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Sazova Parkı ve Kentpark da görmeniz gereken yerler arasında. Bisiklet sürmeyi severseniz Kanlıkavak Parkı kesinlikle gidilmesi gereken bir yer! Artı olarak da ünlü ve önemli kişiliklerle fotoğrafınız olsun isterseniz Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykelleri Müzesi tam size göre.

Eskişehir sanatla iç içe bir şehir, bunu sakın unutma. Senfoni orkestralarından, tiyatrolardan ders çalışmaya vakit kalmayabiliyor çoğu zaman. Yine de sen derslerini boşlama, yoksa beklediğin grubun sınav haftasıyla çakışan konserine gitmek yerine nümerik analiz ya da mikro işlemciler çalışıyor olabilirsin.

Önemli bir uyarı!

Genel olarak bilinir ama biz hatırlatalım istedik. Eskişehir, kışları soğuk geçen bir memleket. Sıkça atlet ve içlik giymeye hazır olun deriz. Yok ben atletle yapamam, yok içlik ne abi tarzı yaklaşımların sonunun bol ilaçlı olduğuna şahit olduk.

“Benim başka sorularım var!” derseniz, hemen sosyal medya hesaplarımıza yönlendirelim sizi.

Instagram Twitter LinkedIn Facebook

 

Yorumlar

Eskişehir KYK YurtlarıCumhuriye Mahallesiİstiklal MahallesiYunus Emre Kapısına YakınBüyükdere MahallesiOdunpazarıTepebaşıEspark'a YakınYaz OkuluAnadolu Üniversitesi'ne YakınBademlik Kampüsü'ne YakınBahçelievler MahallesiCuma Kapısına YakınEczacılık Kapısına YakınEskibağlar MahallesiEskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne YakınEskişehir Teknik Üniversitesi'ne YakınGüllük MahallesiHoşnudiye Mahallesiİçem Kapısına Yakınİletişim Kapısına YakınMeşelik Kampüsü'ne YakınPorsuk Meslek Yüksek Okulu'na YakınŞehir Merkezine YakınYenibağlar Mahallesi

Sign By Pergel Digital Media

© Tüm hakları saklıdır, Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.