Eskişehir Yurt Fiyatları (2023)

2023 yılı güncel;
- Eskişehir Öğrenci Apart Fiyatları
- Eskişehir Özel Yurt Fiyatları
- Eskişehir KYK Yurtları Fiyatları
- Eskişehir’de Ev Tutmanın Maliyetleri
gibi merak ettiğiniz sorulara en doğru cevabı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Eskişehir Apartlar Yurtlar

Üniversiteyi kazandınız ve ailenizden, memleketinizden farklı bir şehirde yaşamaya başlayacaksınız. Akıllardaki en önemli soru bu. Eskişehir Apart fiyatları? Eskişehir Yurt Ücretleri?

Ev mi tutsak, yoksa bir apartta ya da yurtta mı kalsak? Bu yazımızda size biraz bu konudan bahsedeceğiz. Eskişehir öğrenci dolu bir kent olduğu için bu konuda size birçok seçenek sunuyor. Forumlarda geçmiş yıllara ait güncel olmayan bilgiler değil, 2023 yılı güncel bilgilerini bu yazımızda okuyacaksınız.

  • Eskişehir'de eve çıkmanın maliyeti!

Evet, öğrenci olunca yapılmak istenen belki de ilk şeylerden biri olan eve çıkmak, size kendinizi tanıma imkânı sunarken biraz tuzlu olabiliyor. 2023 yılı için rakamlara bakacak olursak, kentte ortalama ev kiraları 4500 TL - 7500 TL civarlarında. Eve ilk çıktığınız zaman ise 1 veya 2 aylık kira bedeli veya depozito da ödemeniz gerekebiliyor. Ödemeniz gereken başka bir ücret de 2135 TL + KDV olan doğalgaz açtırma ücreti. Öğrenci olarak eve çıkmak bireysel özgürlük alanı sunarken ev işleri, faturalar, temizlik, mutfak gibi birçok sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Ev ve mutfak eşya masrafları ile eve çıkmak için ilk başta iyi bir bütçe ayırmanız gerekebiliyor. Kışın soğuğunu size asla unutturmayacak bu kentte sonbahar ve kış aylarında doğalgaz faturaları, elektrik; internet ve aidat ödemeleri ile öğrencilerin bütçelerini biraz zorlayabiliyor.


Eve çıkmanın size ve ailenize yükleyeceği bütçeyi paylaşabileceğiniz bir ev arkadaşı fikri de olacak tabii ki. Ancak bu konuda da çok dikkatli davranmalısınız. Dışarıda çok iyi anlaştığınız bir arkadaşınız ile ile aynı ev ortamını paylaşmaya başladığınızda sorunlar yaşayabiliyorsunuz. Ev arkadaşlığının adeta bir nevi “evlilik” olduğunu unutmayın. Son olarak, Eskişehir’de üniversitelere yürüme mesafelerinde çok sayıda apart tipi 1+1 evler bulunduğu bilgisini de verelim.

  • Eskişehir Öğrenci Apartları Fiyatları

Eskişehir’de öğrencilerin en çok tercih ettikleri seçeneklerden biri apartlar. Apartlar üniversitelere yakın konumları ve konforlu yaşam alanlarıyla öğrenciler için cazip bir seçenek olma özelliğini koruyor. Tek, 2 veya 3 kişilik odalara sahip apartlar hemen her bütçeye göre farklı seçeneklere sahip. Ev yönetiminin sorumluluğu olmadan konforlu bir öğrencilik geçirmek isteyenler için apartlar, öğrencilerin değerlendirebileceği bir seçenek. Sitemiz üzerinden Eskişehir’deki apartların, iletişim bilgilerini, özelliklerine, fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.

Eskişehir'de apart ve yurtların fiyatları özelliklerine, konumuna, binalarının ve eşyalarının yeni olmasına göre farklılıklar gösterebiliyor. Bu fiyatları belirlerken en önemli kriterlerden biri de seçeceğiniz odanın kaç kişilik olacağı. Ortalama fiyatları düşünürsek; tek kişilik odalar 4500 TL - 7000 TL, çift kişilik odalar 3000 TL - 4500 TL aralıklarındadır. Bunların dışında, banyosu, mutfağı içerisinde tek kişilik süit daire olarak da düşünebilirsiniz ki o zaman aylık ücretler 7000 TL - 8000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar;

  1. Sözleşme Süreleri
  2. Ödeyeceğiniz ücrete dahil olacak hizmetler.

Apart seçerken en büyük kriterlerinizden biri üniversitenize ve şehrin önemli noktalarına olan yürüme mesafeleri olacak. Sizi bu sayfaya alalım.

  • Eskişehir KYK Yurtları ve Özel Öğrenci Yurtları Fiyatları

Öğrenciler için başka bir seçenek de yurtlar. Eskişehir’de Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı, devletin birçok yurdu bulunuyor. Özellikle son yıllarda yeni yapılanlarla birlikte bu yurtların sayısı bir hayli arttı. Bu yurtların birçoğunun şehir merkezine ve üniversitelere olan uzak olmaları en büyük handikapları. Bunun yanında ucuz olması ve yemekli olması da avantajlarından. 2023 - 2024 yılı için KYK yurtlarının fiyatları en düşük aylık yurt ücreti 345 TL olarak belirlenmiştir. Ancak yeni yapılan bazı standardı yüksek, özel nitelikli KYK yurtlarının aylık ücreti 405 TL - 570 TL arasında değişmektedir. Depozito ücretleri ise yurt tipine göre 815 TL ila 1365 TL arasında değişmektedir.

Eskişehir Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne ait yurtların iletişim bilgilerini için tıklayınız.


Eskişehir’de Özel Öğrenci Yurtları sayısı ise son derece azaldı. Bunların birçoğu kapanırken, bir kısmı da apart olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Özel Öğrenci Yurtları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır ve bakanlıkça belirlenen mevzuatlara uyma zorunluluğu vardır. Kantin, revir, yemekhane gibi kısımları bulunur. Bu yurtlarda, öğrenci apartlarına nazaran daha uygun fiyatlarla barınma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 2000 TL - 3000 TL arasında, yurdun fiziki yapısı ve barınma durumuna göre farklı yurt ücretleri uygulanmaktadır.

Son olarak, Eskişehir ile ilgili, Eskişehir'deki öğrenci yurtları, kız apartlar, erkek apartlar ya da diğer barınma seçenekleri ile ilgili aklınıza gelebilecek her konuda bize soru sorabilirsiniz.

 

Yorumlar

Eskişehir KYK YurtlarıYaz OkuluEspark'a YakınTepebaşıOdunpazarıBüyükdere MahallesiYunus Emre Kapısına Yakınİstiklal MahallesiCumhuriye MahallesiAnadolu Üniversitesi'ne YakınBademlik Kampüsü'ne YakınBahçelievler MahallesiCuma Kapısına YakınEczacılık Kapısına YakınEskibağlar MahallesiEskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne YakınEskişehir Teknik Üniversitesi'ne YakınGüllük MahallesiHoşnudiye Mahallesiİçem Kapısına Yakınİletişim Kapısına YakınMeşelik Kampüsü'ne YakınPorsuk Meslek Yüksek Okulu'na YakınŞehir Merkezine YakınYenibağlar Mahallesi

Sign By Pergel Digital Media

© Tüm hakları saklıdır, Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.