Soru Sorun

Bu sayfa üzerinden öncelikle Eskişehir’deki apartlar ve yurtlarla ilgili tüm merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışacağız.

Eskişehir Apartlar Yurtlar

Sevgili öğrenciler; yeni bir şehre geliyorsunuz, belki ilk defa ailenizden ayrılıyorsunuz. Üniversite okuyacak olmanın heyecanını yaşıyorsunuz.

Biliyoruz kafanızda tonlarca soru var. Siz sorun, biz cevaplayalım.

10 yılı aşkın tecrübemizle, sizlere en doğru bilgiyi vermek için buradayız.

Bu sayfa üzerinden öncelikle Eskişehir’deki apartlar ve yurtlarla ilgili tüm merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışacağız. Bunların yanında tüm Eskişehir ile ilgili, Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi ile ilgili sorularınıza da cevap bulabileceksiniz.

Haydi, hemen aşağıdan, yorum ekle kısmından sorunu sorabilirsin.

Yorumlar

PENA - 2020-05-15 11:03:03

Yurt başvurular ne zaman başlıyor ve yabancı öğrenci lere başvuru hakkı varmı

Leyla Toraman - 2020-03-03 12:13:17

Apartlarda kendi evimize misafir getirmek sorun yaratıyor mu? Ya da giriş çıkış saatleri gibi bir yurt tarzı düzenleme var mı?

Apartlar genelde ortak kullanım alanlarında misafir ağırlamanıza izin veriyor. Ancak odalarınızda misafir ağırlayamazsınız. Eğer aile üyelerinizden birisi ise bazaı apartlar belli şartlar altında 1-2 gün misafir etmenize izin verebiliyorlar. Giriş - çıkış saatleri her aparta göre değişebiliyor. Bazı apartlarda giriş - çıkış saatleri yokken, bazılarında ise sadece ailelerin izin onayı dahilinde bu konuda serbestlik sağlayabiliyorlar.

Ziyaretçi - 2019-08-19 15:19:26

Eskişehir Teknik Üniversitesi'ne servis imkanı olan yurt ve apartlar hangileri?

Servis imkanı sunmak apartlar için sorunlu bir hizmet oluyor. Önceki senelerde bu hizmeti bir çok apart veriyordu ancak hemen hepsi bu hizmetini sonlandırdı. Servisleri çok az kişinin kullanması ücretsiz verilen bir hizmet için çok ciddi maliyetler ortaya çıkardı. Ücretli servis hizmetleri de ucuz olmasına karşılık pek tercih edilmedi. Eskişehir Teknik Üniversitesi'ne ulaşım hakkında blog yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. O yazımızda üniversiteye ulaşım imkanlarından bahsettik.

Doruk Ülker - 2019-08-07 15:10:28

Osmangazi üniversitesini kazandım fakat danıştığım insanlar Anadolu Üniversitesi'ne yakın bir apartta kalmamı tavsiye ediyorlar merkeze yakınlığı açısından. Anadolu yakınında bir apartta kalırsam ulaşımda sıkıntı yaşar mıyım?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi şehir merkezine 4-5 km mesafede. Anadolu Üniversitesi ise şehir merkezinde denilebilir. Tramvay ve otobüsle ESOGÜ'ye ulaşım seçenekleriniz mevcut. Bundan 3-4 yıl öncesine kadar ESOGÜ çevresinde sosyal yaşam çok sınırlıydı, bu yüzden sürekli şehir merkezine inme ihtiyacı doğuyordu. Ancak artık ESOGÜ çevresinde de sosyal imkanlar bir hayli çoğaldı. Okumak için gelen bir öğrenci için her zaman okula yakınlık önemli. Sabah derse yürüyerek gitmek var bir de otobüs, tramvay bekleyerek en azından 45 dakikalık bir yolculuk yaparak gitmek var. Dolayısı ile eğer önceliğiniz okumak ve bir an önce mezun olmaksa ESOGÜ çevresindeki apartlara bakmanızı tavsiye ederiz.

Deniz Serda - 2019-08-05 15:49:11

Apart seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Tavsiyeleriniz olur mu?

Bir yıl boyunca, belki de okulunuz bitene kadar konaklayacağınız yeri seçerken elbette çok dikkatli davranmalısınız. Apartın konumu, fiziki özellikleri, sözleşmesi, fiyatı,, fiyata dahil olan ve olmayan hizmetleri gibi ilk akla gelen bilgileri küçük bir araştırmayla rahatlıkla edinebilirsiniz. Eğer acelesi davranırsanız sonradan çok başınız ağrıyabilir. Ne istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekiyor. Bir oda arkadaşı ile yapabilir misiniz, tek kişilik bir odada mı kalmanız gerekiyor bunlar kendi bileceğiniz ve tabi ki bütçenizle alakalı konular. Bütün bunların dışında, bir aparta karar vermeden önce mümkünse çevresine, o apartta daha önce konaklamış kişilere ulaşmaya çalışın ve onların da fikirlerini alın.

Kerem Ç - 2019-08-05 13:26:56

Eskişehir'de Karma Apart var mı? Karma Apartlar nasıl oluyor?

Karma apart derken, aynı evde ya da apartta kız-erkek karışık konaklama aklınıza gelmesin. Bu mümkün değil. Ancak aynı bina içerisinde, ayrı dairelerde kız - erkek karışık olabiliyor ki bu da düz apartman mantığı aslında. Bu gibi apartlarda oda oda değil de, daire daire kiraya veriliyor.

Derya Seren - 2019-08-05 09:13:36

Öğrenci olmayıp, çalışan kişiler için sürekli konaklayabilecekleri eşyalı apartlar var mı acaba?

Sitemizdeki apartların bir kısmında sadece öğrenciler için değil çalaşanlar da konaklayabiliyor. Ancak bunlar için apartlarla tek tek görüşmeniz gerekiyor. Bazı apartlar sadece öğrencilere konaklama sunarken, bazı apartlarda ise hem öğrenci hem çalışan kişiler konaklayabiliyor. Eskişehir'e çalışmak için gelmiş kişiler kız apart ya da erkek apartlarla görüşme yaparak, yıllık bir sözleşme ile buralarda konaklayabilirler. Bu sayede yeni bir ev tutma, abonelikler ve eşya alıp dayayıp döşeme gibi işlerden kurtulmuş olurlar.

Ferhan Yıldırım - 2019-07-30 15:01:28

Eskişehirde apart ya da yurtların fiyatları ne kadar?

Eskişehir'de apart ve yurtların fiyatları özelliklerine, konumuna, binalarının ve eşyalarının yeni olmasına göre farklılıklar gösterebiliyor. Bu fiyatları belirlerken en önemli kriterlerden biri de seçeceğiniz odanın kaç kişilik olacağı. Ortalama fiyatları düşünürsek; tek kişilik odalar 750 - 1200 tl, çift kişilik odalar 550 - 850 tl aralıklarındadır. Bunların dışında, banyosu, mutfağı içerisinde tek kişilik süit daire olarak da düşünebilirsiniz ki o zaman aylık ücretler 1250 - 2000 tl'ye kadar çıkabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar; 1. Sözleşme Süreleri 2. Ödeyeceğiniz ücrete dahil olacak hizmetler.

Eskişehir KYK YurtlarıCumhuriye Mahallesiİstiklal MahallesiYunus Emre Kapısına YakınBüyükdere MahallesiOdunpazarıTepebaşıEspark'a YakınYaz OkuluAnadolu Üniversitesi'ne YakınBademlik Kampüsü'ne YakınBahçelievler MahallesiCuma Kapısına YakınEczacılık Kapısına YakınEskibağlar MahallesiEskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne YakınEskişehir Teknik Üniversitesi'ne YakınGüllük MahallesiHoşnudiye Mahallesiİçem Kapısına Yakınİletişim Kapısına YakınMeşelik Kampüsü'ne YakınPorsuk Meslek Yüksek Okulu'na YakınŞehir Merkezine YakınYenibağlar Mahallesi

Sign By Pergel Digital Media

© Tüm hakları saklıdır, Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.