Üniversiteler Bahar Döneminde Açılacak mı?

Üniversiteler ne zaman açılacak? Yüzyüze eğitim ne zaman başlayacak?

Eskişehir Apartlar Yurtlar

Üniversiteli öğrencilerin, öğretim görevlilerinin, ailelerin en çok merak ettiği konulardan biri. Üniversiteler ne zaman açılacak? Yüzyüze eğitim ne zaman başlayacak?

Covid-19’un etkilediği en önemli alanlardan biri de maalesef eğitim oldu. Üniversiteler 2019 güz dönemi boyunca uzaktan eğitim sistemi ile derslere devam etmek zorunda kaldılar. Her ne kadar çok az sayıda üniversite hibrit eğitim modeli ile hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimi aynı anda vermeyi başarabildilerse de Eskişehir’deki 3 üniversitemiz de hibrit model tercih edilmedi.

2019 Aralık ayından bu yana tüm dünya korona virüs salgını ile mücadele ederken, ülkeden ülkeye değişen tedbirlerle, sürekli değişen kararlarla son derece dinamik bir süreç yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Pandemi başta sağlık olmak üzere ekonomik, eğitim, sosyal alanlarda kısacası hayatımızın her noktasına etki etmiş durumda.

Bu durumdan en çok etkilenenlerin arasında Üniversite öğrencileri bulunuyor. Üniversite hayatı sadece derslerden ibaret değildir. Hayatın en önemli zamanlarını kapsar. Bütünüyle hayatla ilgili birçok tecrübe ve donanım katar. Geleceği şekillendirir. Uzaktan eğitim ile maalesef istenilen verimin alınamadığı, derslerin bile doğru düzgün işlenemediğine şahit olduk. Diğer taraftan sürekli artan vaka sayıları, sürekli artan tedbirleri de beraberinde getirdi.

Umutsuzluk hızla artarken, aşı haberleri ile yeni bir umut doğdu. Ülkemizde de aralık ayı itibari ile aşı uygulamasının başlayacağı ilan edildi. Şubat ayına kadar 2-2,5 aylık bir süre var. Nisan ayında da yerli aşımızın çıkması ve aşı tedarik sorunlarını aşmamız bekleniyor. Şu an için kesin bir şey söylemenin imkânı yok maalesef. Ancak yaygın bir aşılama yapıldığı takdirde, 2020 bahar döneminde başta üniversiteler olmak üzere ülkece normalleşme sürecinin başlayacağını düşünüyoruz.

Bahar Döneminde Eskişehir’deki Apartlar Açılacak mı?

Pandemi dolayısı ile uzaktan eğitime geçen üniversiteler ve şehre gelmeyen öğrenciler sonucunda Eskişehir’de öğrenci yurtları ve apartlarının büyük çoğunluğu kapılarını kapatmak ve ara vermek zorunda kaldılar. Çok az bir kısmı, az sayıda öğrencisi ile hizmet vermeye devam ediyorlar. Bu dönemde Eskişehir’de tamamen apartını kapatıp, sektörden çıkmak zorunda kalan öğrenci apartlarımız da oldu maalesef. Bahar dönemi ile birlikte üniversitelerin açılması durumunda, aynı hızla ara veren apartlar da tekrar kapılarını açacak ve öğrenci kaydı almaya başlayacaklardır.

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden gelecek açıklamaları yakından takip ediyoruz. Sitemizi her zaman güncel tutmaya çalışıyoruz.

Faaliyette olan apartlar ve öğrenci yurtları ile ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Eskişehir KYK YurtlarıCumhuriye Mahallesiİstiklal MahallesiYunus Emre Kapısına YakınBüyükdere MahallesiOdunpazarıTepebaşıEspark'a YakınYaz OkuluAnadolu Üniversitesi'ne YakınBademlik Kampüsü'ne YakınBahçelievler MahallesiCuma Kapısına YakınEczacılık Kapısına YakınEskibağlar MahallesiEskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne YakınEskişehir Teknik Üniversitesi'ne YakınGüllük MahallesiHoşnudiye Mahallesiİçem Kapısına Yakınİletişim Kapısına YakınMeşelik Kampüsü'ne YakınPorsuk Meslek Yüksek Okulu'na YakınŞehir Merkezine YakınYenibağlar Mahallesi

Sign By Pergel Digital Media

© Tüm hakları saklıdır, Sitemizde yayınlanan içerik, izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.